Kazachstan organizuje nowe Międzynarodowe Forum w Astanie w celu sprostania kluczowym globalnym wyzwaniom

Astana, 7 lutego 2023 r. – W czasie, gdy społeczność międzynarodowa zmierza w kierunku epoki rosnącej polaryzacji i podziałów geopolitycznych, Kazachstan uruchamia nową platformę dialogu – Międzynarodowe Forum w Astanie (The Astana International Forum, AIF), aby połączyć wysiłki na rzecz stawienia czoła kluczowym globalnym wyzwaniom.

Forum odbędzie się pod patronatem Prezydenta Kazachstanu Kasyma-Żomarta Tokajewa w dniach 8-9 czerwca 2023 roku w Astanie. Stanie się platformą dialogu między wysokimi rangą delegatami z zagranicznych rządów, organizacji międzynarodowych, biznesu i środowiska akademickiego w celu znalezienia sposobów rozwiązania problemów, takich jak zmiany klimatyczne, niedobory żywności i bezpieczeństwo energetyczne.

Komentując uruchomienie Międzynarodowego Forum w Astanie, Prezydent Tokajew podkreślił: „Dzisiaj na całym świecie stoimy przed historycznymi wyzwaniami, jakich nie widzieliśmy od dziesięcioleci lub dłużej. Wyzwania te wywierają bezprecedensową presję na społeczność międzynarodową, tworząc nowe linie podziału i kwestionując zasady globalizacji i multilateralizmu.

Międzynarodowe Forum w Astanie jest powołane, aby odpowiedzieć na te wyzwania, stawiając na pierwszym miejscu współpracę jako główny postulat funkcjonującego systemu międzynarodowego.

Kazachstan ma długą historię rozwoju konstruktywnych relacji międzynarodowych, służąc jako pomost między Wschodem a Zachodem, i chociaż polityka ta została poddana surowej próbie w 2022 roku, udowodniła ona swoją odporność. Pokazaliśmy wartość współpracy.
Mamy nadzieję, że dzięki Międzynarodowemu Forum w Astanie zbudujemy nowe mosty i wzmocnimy więzi, łącząc się, aby sprostać zbiorowym wyzwaniom, przed którymi stoimy, wytyczając nową ścieżkę naprzód – dyplomatyczną, gospodarczą i polityczną”.

Forum Międzynarodowe w Astanie zostało poprzedzone sukcesem Astańskiego Forum Ekonomicznego. Jego koncepcja została opracowana w celu rozwiązania czterech kluczowych problemów globalnych: polityki zagranicznej i bezpieczeństwa; zrównoważonego rozwoju; energetyki i klimatu oraz gospodarki i finansów. Te filary leżą u podstaw misji Forum – „Rozwiązywanie problemów poprzez dialog: w kierunku współpracy, dobrobytu i postępu”.

Program Forum obejmuje podstawowe referaty, sesje panelowe, dyskusje i inne wydarzenia towarzyszące.

Rejestracja na wydarzenie jest już otwarta, zainteresowane osoby mogą rejestrować się pod poniższym linkiem: https://astanainternationalforum.org.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Konkurs o Nagrodę PTE im. prof. Edwarda Lipińskiego

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne informuje o ogłoszeniu tegorocznej edycji Konkursu...

Polaków ubywa – do 2060 roku będzie nas mniej o 4,8 mln!

Jak wynika z prognoz, do 2060 roku polska populacja...

Wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska. Jest decyzja Sejmu

Sejm wybrał we wtorek (12 grudnia) wieczorem Radę Ministrów...

Największa reforma ustrojowa. Do zmiany unijnych traktatów jeszcze bardzo długa droga

Zmiany w dwóch kluczowych unijnych traktatach to temat, który...