UE. Spotkanie europejskiej rady portów lotniczych

Współpraca i działanie na rzecz rozwoju lotnictwa są kluczowymi zadaniami, jakie stoją przed europejską radą portów lotniczych ACI EUROPE. W Brukseli odbyło się spotkanie zarządu organizacji z dyrektor Elisą Roller z Komisji Europejskiej.

Przedstawicielka KE przybliżyła zebranym plany instytucji europejskich w obszarze polityki transportowej i przedstawiła możliwości wsparcia dla branży lotniczej i jej przemian poprzez wprowadzanie odpowiednich regulacji.

W trakcie spotkania omawiano również kierunki, w których zmierza rozwój lotnictwa i stojące przed wszystkimi wyzwania i szanse. Zagadnieniem, które będzie miało wyraźny wpływ w kolejnych latach na całą branżę staje się szeroko rozumiana polityka zrównoważonego rozwoju oraz działania na rzecz ochrony środowiska.

„Rozwój lotnictwa jest zależny zarówno od współpracy lotnisk i wypracowania przez nie wspólnego stanowiska, jak również od decyzji politycznych m.in. dotyczących wymagań nakładanych na tę branżę oraz wsparcia, jakie zostanie udzielone. Dlatego w sposób aktywny uczestniczymy w rozmowach i decyzjach podejmowanych przez ACI EUROPE” – powiedział Stanisław Wojtera, prezes Polskich Portów Lotniczych S.A., który od czerwca br. jest członkiem zarządu organizacji i reprezentuje interesy zarówno Polski, jak również Europy Środkowo-Wschodniej.

Podczas spotkania poruszono również niezwykle istotny temat cyberbezpieczeństwa lotnisk. W celu zintensyfikowania i wzmacniania działań na tej płaszczyźnie ACI EUROPE zatwierdziło powołanie specjalnego Komitetu ds. Cyberbezpieczeństwa. Będzie to płaszczyzna wymiany doświadczeń, jak i wypracowania wspólnych norm i rozwiązań. Kwestia cyfrowego bezpieczeństwa jest jednym z priorytetów PPL S.A.

Źródło informacji i zdjęcia: PPL

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Konkurs o Nagrodę PTE im. prof. Edwarda Lipińskiego

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne informuje o ogłoszeniu tegorocznej edycji Konkursu...

Polaków ubywa – do 2060 roku będzie nas mniej o 4,8 mln!

Jak wynika z prognoz, do 2060 roku polska populacja...

Wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska. Jest decyzja Sejmu

Sejm wybrał we wtorek (12 grudnia) wieczorem Radę Ministrów...

Największa reforma ustrojowa. Do zmiany unijnych traktatów jeszcze bardzo długa droga

Zmiany w dwóch kluczowych unijnych traktatach to temat, który...