75. Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie nad Menem

18 października rozpoczęła się jubileuszowa, 75. edycja Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie nad Menem, najważniejsza tego rodzaju impreza na świecie. Na polskim stoisku, przygotowanym przez Instytut Książki, prezentuje się aż 47 wystawców z branży wydawniczej.

Frankfurcka impreza świętuje w tym roku swoje siedemdziesięciopięciolecie i odbywa się pod hasłem „And the story goes on” („Historia się nie kończy”). Ma ona głównie charakter branżowy i co roku gości około 4000 wystawców z całego świata. Pierwsze dwa dni Frankfurter Buchmesse kierowane są wyłącznie do przedstawicieli branży wydawniczej, weekend zaś to wydarzenia przeznaczone także do czytelników.

Instytut Książki zorganizował stoisko o powierzchni 200 m2, które mieści się w hali 4.1. Zagranicznej publiczności zostaną zaprezentowane książki z katalogu „New Books from Poland 2023”. Jak co roku we Frankfurcie będzie też mieć miejsce premiera raportu „Polish Book Market”, dostarczającego branżowej publiczności wiedzy o rodzimym rynku książki. 

Zagranicznym wydawcom prezentowane są także polskie programy dotacyjne, w tym flagowy Program Translatorskim ©Poland, którego celem jest promocja polskiej literatury na świecie poprzez finansowe wsparcie wydań polskich książek w przekładach na języki obce. Do tej pory w ramach Programu ©Poland dofinansowanych zostało już ponad 3000 przekładów polskich książek na języki obce.

Instytut Książki przygotował także trzy spotkania z polskimi autorami. Bohaterem dwóch z nich będzie Witold Szabłkowski i jego książka „Rosja od kuchni” („Die Köche es Kreml”). Odbędą się one w sobotę i niedzielę o godz. 12:00 w Buchmesse Halle 3.1. Spotkanie promocyjne książki „Marek Kamiński. Jak zdobyć bieguny Ziemi” („Eis!: Nordpol und Südpol in einem Jahr”) nominowanej do Deutscher Jugendliteraturpreis 2023, w którym wezmą udział Agata Loth-Iganciuk i Bartłomiej Ignaciuk oraz bohater książki Marek Kamiński, odbędzie się z kolei w sobotę o godz. 13:00 (Frankfurt Studio – Public Events, Hall 4.0).

Na polskim stoisku kolektywnym swoją ofertę będzie prezentować rekordowa liczba wystawców z branży wydawniczej, bo aż 47, w tym: GW Foksal, Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Opolgraf, Mamy dla Mamy, Dom Wydawniczy REBIS, Wydawnictwo Tatarak, Wydawnictwo Nowe, Domirea, inkBOOK, BOSZ, Narodowe Centrum Kultury, Helion, Glossa, Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego, DTagency, Grupa Zaczytani, Media Rodzina, Nasza Księgarnia, Ezop, Widnokrąg, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Literackie, Dressler, BZGRaf, MTK Warszawa, Zielona Sowa, Poradnia K, Polish Your Kitchen, UAM, Publicat SA, Wydawnictwo Bernardinum, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, OZGraf, MCK, Marpress, Dzika Małpa, Druganoga, Muchomor, Powergraph, Makami, Karakter, Relacja, Znak, Interak i Natuli.

Gościem honorowym tegorocznej edycji jest Słowenia. Targi zakończą się w niedzielę.

Źródło informacji i zdjęcia: Instytut Książki.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
spot_img
spot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Muzeum w Szydłowcu. Jubileusz, nowa wystawa oraz unikatowe lirnicze jam session

W 1968 roku powołane zostało Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych...

Warszawa. X edycja festiwalu Ignacego Jana Paderewskiego

Już tradycyjnie w pierwszej połowie listopada stołeczne sale koncertowe...

39. Warszawski Festiwal Filmowy (6–15.10.2023)

Festiwal, jak co roku, jest wielkim świętem światowego kina....

Proszowice. Miejska biblioteka zmodernizowana dzięki unijnemu dofinansowaniu 

W małopolskich Proszowicach zakończyły się prace związane z modernizacją...