Warszawa. Unia dofinansowała inwestycje na Uniwersytecie Muzycznym

19 mln zł kosztowała przebudowa i modernizacja pomieszczeń studyjnych oraz sali koncertowej w budynku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Blisko połowa środków pochodziła z funduszy unijnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Dzięki poprawionej w efekcie przebudowy akustyce sali koncertowej oraz modernizacji sprzętu nagraniowego, możliwe będzie rejestrowanie wydarzeń muzycznych realizowanych przez UMFC. Odbywające się w sali koncertowej imprezy będą również mogły być transmitowane na żywo na ekran zainstalowany w przestrzeni patio gmachu.

Z kolei w odnowionych pomieszczeniach studyjnych i reżyserni będą się odbywać sesje nagraniowe muzyki klasycznej, jazzowej i estradowej, zajęcia dydaktyczne dla studentów oraz warsztaty w zakresie montażu i stosowania efektów dźwiękowych w filmie oraz teatrze, zajęcia z zastosowania technik multimedialnych w sztuce i reklamie, transmisje internetowe wydarzeń artystycznych oraz egzaminy i konkursy z zakresu reżyserii dźwięku i technik multimedialnych.

W ramach inwestycji zwiększono również dostępność budynku dla osób z niepełnosprawnościami dzięki montażowi windy łączącej poziomy -2 i -1 z poziomem niskiego parteru oraz oznakowaniu pomieszczeń dla osób niedowidzących.

Projekt „Przebudowa i modernizacja pomieszczeń studyjnych i Sali Koncertowej w budynku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie” został dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach z Programu Infrastruktura i Środowisko, w kwocie niemal 9 mln zł, a jego całkowity koszt realizacji wynosi prawie 19 mln zł.

Jest to drugi projekt zrealizowany przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w sektorze kultury w ramach w Programu Infrastruktura i Środowisko. Wcześniej Uczelnia realizowała projekt pn. „Modernizacja i nowa aranżacja trzech kameralnych sal widowiskowych wraz z zapleczem w budynku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie”, którego dofinansowanie ze środków UE wyniosło 5,2 mln zł, a całkowity koszt inwestycji opiewał na kwotę 9,6 mln zł.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP. Zdjęcie – fot. UMFC.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Świecie. Kończy się I etap rekonstrukcji zamku krzyżackiego 

Kończy się pierwszy etap prac przy częściowej rekonstrukcji i...

Galeria Ostrołęka odzyskała dawną świetność

Prawie milion zł z funduszy europejskich miasto pozyskało na...

Literacka Podróż Hestii rusza po raz trzeci

Rozpoczął się właśnie nabór do 3. edycji konkursu Literacka...

Konkurs „Spotkania ze sztuką”. Projekt Fundacji PGE dla najmłodszych

89 proc. Polaków deklaruje, że interesuje się kulturą i...