Galeria Ostrołęka odzyskała dawną świetność

Prawie milion zł z funduszy europejskich miasto pozyskało na modernizację zabytkowego budynku Ostrołęckiego Centrum Kultury. Projekt współfinansowany był ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Budynek Galerii Ostrołęka ze względu na zły stan techniczny został gruntownie wyremontowany. Prace objęły m.in. modernizację dachu, stolarkę okienną i drzwiową oraz roboty tynkarskie, posadzkarskie i elewacyjne wraz z modernizacją niektórych pracowni tematycznych.

„Dzięki przeprowadzonym pracom obiekt odzyskał dawną świetność. Ponadto poprawił się komfort pracowników Galerii oraz osób, korzystających z bogatej oferty kulturalno-edukacyjnej placówki. Odrestaurowany budynek to realna korzyść dla mieszkańców powiatu ostrołęckiego oraz podniesienie atrakcyjności turystycznej regionu” – poinformowano w komunikacie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych.

Jak wskazano w opisie projektu celem przedsięwzięcia była poprawa dostępności do kultury oraz rozwój preferowanych społecznie form uczestnictwa w kulturze, który powinien zostać osiągnięty poprzez stworzenie warunków do długofalowego rozwoju oferty kulturalno-edukacyjnej adekwatnej do rozwoju społecznego w gminie oraz poszerzenie przestrzeni wykorzystywanej przez lokalnych twórców.

Remont budynku Galerii w Ostrołęce kosztował 3 852 544,50 zł, z czego 999 803,00 zł sfinansowano ze dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP. Zdjęcie – fot. Miasto Ostrołęka.

Ostrołęka, Galeria, centrum kultury, fundusze UE, 

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Rusza pierwsza produkcja fabularna studia Under Ski Tower

„Game Over” w reżyserii Pawła Powolnego jest pierwszą fabularną...

Wystawa w Katowicach. mBank kupił kolejne prace polskich malarzy

Rośnie kolekcja „m jak malarstwo”, na którą składają się...

Warszawscy kameraliści zachwycili wiedeńską publiczność

W miniony weekend (11.02) w Złotej Sali wiedeńskiego Musikverein...

Józefów. Siedziba Domu Nauki i Sztuki odrestaurowana dzięki pomocy z UE 

Już od 13 lutego mieszkańcy podwarszawskiego Józefowa mogą korzystać...