Galeria Ostrołęka odzyskała dawną świetność

Prawie milion zł z funduszy europejskich miasto pozyskało na modernizację zabytkowego budynku Ostrołęckiego Centrum Kultury. Projekt współfinansowany był ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Budynek Galerii Ostrołęka ze względu na zły stan techniczny został gruntownie wyremontowany. Prace objęły m.in. modernizację dachu, stolarkę okienną i drzwiową oraz roboty tynkarskie, posadzkarskie i elewacyjne wraz z modernizacją niektórych pracowni tematycznych.

„Dzięki przeprowadzonym pracom obiekt odzyskał dawną świetność. Ponadto poprawił się komfort pracowników Galerii oraz osób, korzystających z bogatej oferty kulturalno-edukacyjnej placówki. Odrestaurowany budynek to realna korzyść dla mieszkańców powiatu ostrołęckiego oraz podniesienie atrakcyjności turystycznej regionu” – poinformowano w komunikacie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych.

Jak wskazano w opisie projektu celem przedsięwzięcia była poprawa dostępności do kultury oraz rozwój preferowanych społecznie form uczestnictwa w kulturze, który powinien zostać osiągnięty poprzez stworzenie warunków do długofalowego rozwoju oferty kulturalno-edukacyjnej adekwatnej do rozwoju społecznego w gminie oraz poszerzenie przestrzeni wykorzystywanej przez lokalnych twórców.

Remont budynku Galerii w Ostrołęce kosztował 3 852 544,50 zł, z czego 999 803,00 zł sfinansowano ze dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP. Zdjęcie – fot. Miasto Ostrołęka.

Ostrołęka, Galeria, centrum kultury, fundusze UE, 

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

CH Osowa stawia na sztukę 

Centrum Handlowe Osowa, znane w Trójmieście z cyklicznie organizowanych...

Pieniądze z unijnego Programu FEnIKS trafią do samorządowych instytucji

Wsparcie dla nowoczesnej infrastruktury kulturalnej, projektowanie oferty włączającej lokalne...

Stosunek Polaków do zabytków innych kultur

Zdecydowana większość Polaków chce, aby dziedzictwo innych kultur traktować...

Startuje projekt Visegrad Jazz Exchange

Fundacja JAZZ PO POLSKU, wraz z partnerami z krajów...