Łączą siły w celu promocji polskich artystów

Warsaw Marriott Hotel rozpoczyna współpracę z warszawską galerią sztuki współczesnej Limited Edition. Celem współpracy jest promocja ściśle wybranych polskich artystów. Popularyzacja ich twórczości wśród kolekcjonerów i koneserów sztuki jest niezwykle istotnym wsparciem. Wspólne działania mają zapewnić dotarcie do szerokiej rzeszy odbiorców.

Wydarzenia stacjonarne i wirtualne

Galeria sztuki Limited Edition (https://limitededition.pl/) jest jedną z czołowych galerii promocyjnych w Polsce. Zajmuje się artystami aktualnie tworzącymi, budując ich pozycję na rynku sztuki. Działalność galerii wychodzi poza prostą kuratelę artystyczną. Dokumentuje twórczość współpracujących z nią artystów. Organizuje wystawy poparte katalogami, wywiady, wydaje edycje kolekcjonerskie prac. 

Jest również jedną z pierwszych galerii sztuki, która zajęła się, obok działalności stacjonarnej (siedziba na Starym Mokotowie w Warszawie), wystawiennictwem wirtualnym (pierwsza wystawa miała miejsce w 2014 roku). Stąd wszystkie planowane projekty galerii i Warsaw Marriott Hotel będą mieć swój odpowiednik w rzeczywistości wirtualnej. Ma to zapewnić możliwość ich obejrzenia w zasadzie bez ograniczeń miejsca i czasu.

Warsaw Marriott Hotel mecenasem kultury

Luksusowy 5-gwiazdkowy Warsaw Marriott Hotel (https://www.marriott.com/WAWPL) znajduje się w dzielnicy Śródmieście w odległości spaceru do Pałacu Kultury i Nauki. Do wieloletniej tradycji hotelu należy wspieranie artystów. Już w latach 90. Warsaw Marriott Hotel gościł wystawy i wydarzenia artystyczne w swoich wnętrzach. 

„Wierzę, że połączenie ponad dziesięcioletniego doświadczenia galerii sztuki Limited Edition oraz tradycja Warsaw Marriott Hotel przełożą się na sukces tego projektu. Wierzymy, że nasza opieka i patronat nad sztuką pozwoli artystom zdobywać kolejne szczeble kariery na rynku. Z drugiej strony wystawy wzbogacą doświadczenia wizualne naszych gości. Chcemy pozyskiwać dodatkowo tych odbiorców, którzy interesują się polską sztuką i dzięki temu chętniej będą wybierać nasz hotel. Właściciel Warsaw Marriott Hotel jest wielbicielem sztuki i kolekcjonerem, dlatego ta współpraca jest zgodna z naszą filozofią” – mówi Dariusz Oleksiak, Managing Director, Warsaw Marriott Hotel.

Uznani polscy artyści w galerii sztuki Limited Edition

W portfolio powstałej w 2012 roku galerii sztuki współczesnej Limited Edition znajdują się nazwiska o znaczącym dorobku, m.in. Józef Wilkoń, Antoni Janusz Pastwa, Tomasz Górnicki, Ida Karkoszka, Beata Czapska, Marcin Ryczek, Darek Pala, Aleksandra Kujawska i inni.

Jak mówi założycielka galerii Iwona Staroszczyk, „Wybieramy artystów z pewnego klucza. Są uznanymi twórcami, a ich prace znajdują się w zbiorach muzealnych. Każdy z nich ma swój rozpoznawalny i niepowtarzalny styl, z którego słynie. Są cierpliwi i ciężko pracują na swój sukces. Tworzą bardzo dobre obiekty, choć czasem mierzą się z wieloma wyzwaniami. Konsekwentnie tworzą sztukę, ponieważ są artystami z krwi i kości, którzy nie będą robić w życiu niczego innego. To są nazwiska, w które warto inwestować, ponieważ pozostają wierni swojej twórczości, a wsparcie instytucji takich jak Warsaw Marriott Hotel tylko to potwierdza”.

Pierwsze działania

Jeszcze w tym roku Warsaw Marriott Hotel i galeria sztuki Limited Edition planują zrealizować wystawy rzeźby Aleksandry Kujawskiej, malarstwa Józefa Wilkonia oraz rzeźby Idy Karkoszki. O wszystkich działaniach organizatorzy będą na bieżąco informować.

Źródło informacji i zdjęcia: Warsaw Marriott Hotel.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Aplikacja mobilna „Listy Chopina”

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza do pobrania bezpłatnej aplikacji...

PGE mecenasem kieleckiego Muzeum Narodowego

PGE Polska Grupa Energetyczna objęła mecenatem Muzeum Narodowe w...

Eksperyment społeczny Instytutu Książki

Czytanie książek rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę, kształtuje osobowość. Ale...

Łazienki Królewskie. Premiera luksusowych książek Goldenmark Librarium 

W Łazienkach Królewskich odbyła się premiera luksusowych książek wydawnictwa...