Eksperyment społeczny Instytutu Książki

Czytanie książek rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę, kształtuje osobowość. Ale czy może też łączyć ludzi i pomagać w budowaniu międzyludzkich relacji? Czy książka może stanowić pomost pomiędzy dorosłymi a dziećmi? Instytut Książki prezentuje wyniki nowego eksperymentu społecznego zrealizowanego w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Instytut Książki przeprowadził badanie, do którego zaprosił 16 wyjątkowych uczestników o zupełnie odmiennych zainteresowaniach, w różnym wieku i z różnym podejściem do czytania – słowem: osoby, których pozornie nic nie łączy. Uczestników zestawiono w pary, w których mieli przeczytać tę samą książkę (o czym wzajemnie nie wiedzieli). Żadnej z osób nie uprzedzono wcześniej jaki dokładnie jest cel nagrań.

Jak wypadł ten eksperyment? Instytut Książki zaprasza do śledzenia w każdą środę przez najbliższych 8 tygodni na kanale YouTube Instytutu Książki i profilu kampanii „Mała książka – wielki człowiek” na Facebooku. Pierwszy odcinek jest już dostępny.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania od pierwszych miesięcy życia dziecka. Od 2017 roku Instytut Książki przekazał dzieciom i ich rodzicom już ponad 4 miliony książek. Projekt obejmuje trzy etapy – dzieci do trzeciego roku życia, przedszkolaki oraz pierwszoklasistów. Specjalnie przygotowane Wyprawki Czytelnicze trafiają do szpitali położniczych, bibliotek publicznych z oddziałami dziecięcymi oraz szkół podstawowych w całej Polsce.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” jest finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło informacji i zdjęcia: Instytut Książki.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
spot_img
spot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Muzeum w Szydłowcu. Jubileusz, nowa wystawa oraz unikatowe lirnicze jam session

W 1968 roku powołane zostało Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych...

Warszawa. X edycja festiwalu Ignacego Jana Paderewskiego

Już tradycyjnie w pierwszej połowie listopada stołeczne sale koncertowe...

75. Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie nad Menem

18 października rozpoczęła się jubileuszowa, 75. edycja Międzynarodowych Targów...

39. Warszawski Festiwal Filmowy (6–15.10.2023)

Festiwal, jak co roku, jest wielkim świętem światowego kina....